KLAUZULA INFORMACYJNA

Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) Dz. U. UE . L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r, dalej jako „RODO”, informujemy, że:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.5 ust.2 RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu,
10. po zamknięciu okienka, do klauzuli informacyjnej masz dostęp w górnej części strony.
zapoznałem/zapoznałam się

Historia szkoły

Lata 1918 - 1939

W pierwszych dniach po odzyskaniu przez Polskę niepodległości grono warszawskich pedagogów organizuje w budynku przy ulicy Zagórnej 9 Publiczną Szkołę Powszechną nr 29. Jej kierownikiem zostaje wybitny pedagog - Józef Wójcik.

1937 rok zajęcia w sali gimnastyczne przy Zagórnej 9. Uczniowie w sali lekcyjnej.

W roku szkolnym 1920/21 z jego inicjatywy w "29-tej" powstaje pierwszy w Polsce samorząd uczniowski. Odbywają się sejmiki uczniowskie (uczniów klas 2 - 7), które uchwalają "prawa" dla społeczności szkolnej. Na Zagórnej rozwija się harcerstwo. Drużynę harcerską organizuje jej absolwent, Janek Bytnar - pseudonim "Rudy" - harcerz, późniejszy członek Szarych Szeregów, jeden z bohaterów książki "Kamienie na szaniec" Aleksandra Kamińskiego. Do "29-tej" uczęszczał od 1925 roku. Ze wspomnień ludzi, którzy go znali, wynika, że "z języka polskiego i historii był bezkonkurencyjny, a z matematyką żył w zgodzie". Duży wpływ na rozwój Janka miało wychowanie w rodzinie o tradycjach patriotycznych. Miłość do Ojczyzny, pragnienie poważnej pracy dla niej przenikały na wskroś jego program życiowy.

Lata 1939 - 1945

Budynek szkoły zniszczony we wrześniu 1939 roku.  1942 rok klasa VII

We wrześniu 1939 roku budynek szkolny zostaje częściowo zniszczony. Połowę budynku zajmują Niemcy; uczniowie zostają przeniesieni na wyższe piętra. Panuje tłok. Dzieci uczą się na trzy zmiany. W roku 1940 Niemcy przejmują cały budynek. Przez kilka tygodni zajęcia odbywają się w Instytucie Głuchoniemych przy placu Trzech Krzyży, a wkrótce potem zostają przeniesione na ulicę Wilanowską. W maju 1940 roku, po aresztowaniu przez Niemców kierownik szkoły, p. Józef Wójcik, zostaje wywieziony do obozy koncentracyjnego. Kierownictwo obejmuje p. Władysław Czmoch.

Lata 1945 - 1966

Po II wojnie światowej do budynku przy ulicy Zagórnej powraca szkoła powszechna. Nauka rozpoczyna się już 8 lutego 1945 roku. Kierownikiem ponownie zostaje p. Józef Wójcik. Po jego  przejściu na emeryturę szkołą kierują kolejno: p. Maria Żukowska, p. Wilhelm Babula, p. Tadeusz Burczyn.

Gimnastyka artystyczna dziewcząt. Uczniowie siedzą na krzesłach w sali gimnastycznej.

Z powodu wciąż rosnącej liczby uczniów oraz dzięki staraniom ówczesnego kierownika p. Tadeusza Burczyna w 1961 roku szkoła przenosi się do nowego budynku przy ulicy Fabrycznej 19.

  Budynek szkoły.

W 1963 roku Szkole Podstawowej nr 29 nadano imię Giuseppe Garibaldiego. Własny sztandar szkoła otrzymuje w 1965 roku. Dyrektorem zostaje p. Romanowski. W tym okresie pracują zasłużeni dla szkoły i wspominani przez wielu absolwentów nauczyciele - m.in. Lidia Witak, Antoni Strzałkowski, Maria Kościowa, Felicja Tutkajowa.

Lata 1966 - 90

Rok szkolny 1966/67 to rok rewolucji w oświacie, w wyniku której cykl nauczania w szkole podstawowej przedłużono do lat ośmiu. W szkole pojawia się gazetka ścienna pod nazwą "O nas i dla nas", którą prowadzą uczniowie starszych klas pod kierunkiem niezapomnianej nauczycielki języka polskiego p. Elżbiety Cierlicy.

Uczennica wypożycza książkę Dziewczęta ćwiczą gimnastykę artystyczną. 

W 1969 r. dyrektorem szkoły zostaje p. Pelagia Olborska - Królik. W tym okresie znaczącym partnerem w wychowaniu młodzieży staje się Związek Harcerstwa Polskiego.

Lata 1990 - do dziś ...

We wrześniu 1989 roku stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej nr 29 obejmuje p. Elżbieta Korzeniowska. W tym czasie zmienia się nie tylko wygląd zewnętrzny szkoły. Obok starych tradycji tworzone są nowe... Od wiosny 1993 roku w szkole corocznie odbywa się środowiskowa impreza integrująca całą społeczność szkolną - "Majówka w 29-tej". Od początku lat 90-tych w szkole ukazują się dwie gazetki redagowane przez uczniów. Jedną z nich jest Śmieszek" redagowany pod kierunkiem p. Krystyny Marczowskiej. Drugą jest gazetka dla klas starszych - "Garibaldka".

W latach 2008 - 2016 funkcję dyrektora szkoły pełni  p. Daria Postek.
Od 2016 roku dyrektorem szkoły jest p. Jolanta Lulkowska.  

 Pani dyrektor Jolanta Lulkowska